Şartlar & Koşullar

Değerli Müşterimiz,

 Aşağıdaki bilgiler Plentytemizlik.com üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

 İade Politikası:

 İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faturanız ile birlikte iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.

İade etmek istediğiniz ürünler ürün şartlarımıza  uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.

(İnternet Mağazamız' da değişim yapılmamaktadır.)

 

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPILMAMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz 

Yurtiçindeki tüm Plenty Bayilerinden değişim yapabilirsiniz

 

İade Koşulları

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

 

 Özel 30 Günlük İade Süresi ve Koşulları:

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen plentytemizlik.com’dan yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Aşağıda belirtilen iade koşullarına uygun olmak koşuluyla satın aldığınız ürünleri 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler orijinal ambalajlarında ( hasarlı, aksesuarları eksik, zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilememektedir) tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz bir şekilde gönderilmeli, ürünler fiziksel açıdan yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünler mutlaka fatura ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

 

Mağazada değişim

 Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, bayilerimizden  değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır.

bayiden  yapılan değişimleriniz plentytemizlik.com ilgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır.

—Ürün Değişimlerinizi;

 Fatura ibrazı ve “Ürün İade Formu” ile gerçekleştirebileceksiniz.

İade Gönderimi

Dilerseniz koşulsuz iade hakkınızı kullanarak ürünlerinizi Yurtiçi Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

İade ürün bedeli olan tutar kargonun tarafımıza ulaşmasından sonraki 10 gün içinde kredi kartınıza veya hesabınıza iade edilir.

İade Prosedürü ve Onay süreci

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, iade formundaki bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini

ilgili yerlere yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

 

İadeniz plentytemizlik.com  İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan

10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre plentytemizlik.com ’un ürünü teslim alması ile başlar.